Deklaracja Dostępności

Deklaracja Dostępności dla strony internetowej bip.pzsolesnica.pl
Powiatowy Zespół Szpitali zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej BIP Powiatowego Zespołu Szpitali w Oleśnicy.

  • Data publikacji strony internetowej: 2013-08-20.
  • Data ostatniej istotnej aktualizacji: .

Status zgodności z ustawą
Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej.
Niespełnione wymagania

  • Linki do dokumentów nie posiadają informacji o rozmiarze.

Powody braku spełaniania wymagań

  • Dokumenty zostały opublikowane przed wejściem w życie ustawy o dostępności cyfrowej.

Przygotowanie deklaracji dostępności
Informacja o przeprowadzone analizie wskazującej nadmierne obciążenie jako powód braku dostępności -
Oświadczenie sporządzono dnia: 2024-12-18.
Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez podmiot publiczny.
Data ostatniego przeglądu deklaracji: 2024-12-18.
Skróty klawiaturowe

  • Na stronie internetowej można używać standardowych skrótów klawiaturowych przeglądarki.

Informacje zwrotne i dane kontaktowe
W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt. Osobą kontaktową jest Radosław Szczesiak, informatyk@pzsolesnica.pl . Kontaktować można się także dzwoniąc na numer telefonu 533297981 . Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać skargi na brak zapewnienia dostępności.
Obsługa wniosków i skarg związanych z dostępnością
Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś ich elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, na przykład przez odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisanie zawartości filmu bez audiodeskrypcji itp. Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową lub aplikację mobilną chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, powinna także określić dogodny dla niej sposób przedstawienia tej informacji. Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie, nie później niż w ciągu 7 dni od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym wnoszącego żądanie, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli zapewnienie dostępności cyfrowej nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji. W przypadku, gdy podmiot publiczny odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego sposobu dostępu do informacji, wnoszący żądanie możne złożyć skargę w sprawie zapewniana dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub elementu strony internetowej, lub aplikacji mobilnej. Po wyczerpaniu wskazanej wyżej procedury można także złożyć wniosek do Rzecznika Praw Obywatelskich.
Strona internetowa Rzecznika Praw Obywatelskich
Dostępność architektoniczna
Powiatowy Zespół Szpitali składa się z dwóch niezależnych budynków w Oleśnicy oraz Sycowie.
 
Powiatowy Zespół Szpitali - Oleśnica
Ul. Armii Krajowej 1, 56-400 Oleśnica
Wejście główne do budynku znajduje się przy ul. Armii Krajowej 1. Do wejścia prowadzą schody z zamontowanymi poręczami oraz podjazd z łagodnym nachyleniem z zamontowanymi barierkami wspomagającymi poruszanie się osób na wózkach inwalidzkich. Przy wejściu nie ma żadnych barier architektonicznych.
Drugie wejście do budynku znajduje się od strony parkingu. Jest to wejście do poradni specjalistycznych oraz nocnej i świątecznej opieki medycznej. Prowadzą do niego schody z zamontowanymi poręczami oraz podjazd z zamontowanymi barierkami wspomagającymi poruszanie się na wózkach inwalidzkich. Przy wejściu nie ma żadnych barier architektonicznych.
Przed podjazdem od strony głównego wejścia znajdują się wyznaczone miejsca parkingowe dla osób z niepełnosprawnościami.
Zaraz za głównym wejściem znajdują się windy, które swoim zasięgiem obejmują wszystkie kondygnacje.
Windy przystosowane są do osób z niepełnosprawnościami, w tym na wózkach inwalidzkich. Nie posiadają jednak alfabetu brajla oraz komunikatów głosowych.
Na parterze znajdują się również toalety przystosowane dla osób niepełnosprawnych.
Na tej samej kondygnacji przy Izbie przyjęć znajdują się dyżurne wózki inwalidzkie.
Przy schodach w ciągach komunikacyjnych są zamontowane poręcze.
Korytarze budynku mają czytelny i intuicyjny układ wolny od progów.
Tablice informacyjne w formie wizualnej dostępne są przy wejściu głównym, w windzie oraz przy klatce schodowej na każdym piętrze.
Budynek nie posiada dźwiękowego systemu nawigacji.
Szpital umożliwia wstęp z psem asystującym.
Dojazd do szpitala jest możliwy za pomocy komunikacji miejskiej (autobusy oraz busy)
 
Powiatowy Zespół Szpitali - Syców
Ul. Oleśnicka 25, 56-500 Syców
Wejście główne do budynku znajduje się przy ul. Oleśnickiej 25. Do wejścia prowadzą schody z zamontowanymi poręczami oraz podjazd z łagodnym nachyleniem z zamontowanymi barierkami wspomagającymi poruszanie się osób na wózkach inwalidzkich. Przy wejściu nie ma żadnych barier architektonicznych.
Przez wejście główne odbywa się ruch związany również z wizytą w poradniach specjalistycznych.
Drugie wejście do budynku znajduje się na tyłach budynku. Wejście nie jest przystosowane dla wózków inwalidzkich.
Windy przystosowane są do osób z niepełnosprawnościami, w tym na wózkach inwalidzkich. Nie posiadają jednak alfabetu brajla oraz komunikatów głosowych.
Zasięg wind obejmuje wszystkie kondygnacje.
Od strony wejścia głównego na parterze znajdują się toalety przystosowane dla osób niepełnosprawnych.
Na tej samej kondygnacji znajduje się punkt rejestracyjny znajdujący się w poradni chirurgicznej (gabinet nr.4). W tym miejscu pracownik zadysponuje wózek inwalidzki lub doradzi gdzie trzeba się udać.
Przy schodach w ciągach komunikacyjnych są zamontowane poręcze.
Korytarze budynku mają czytelny i intuicyjny układ wolny od progów.
Budynek nie posiada dźwiękowego systemu nawigacji.
Szpital umożliwia wstęp z psem asystującym.
Aplikacje mobilne
brak

bip.gov.pl

strona główna BIP